Press Enter / Return to begin your search.

O mnie

Łukasz Zieliński

Nazywam się Łukasz Zieliński. Jestem polskim rzecznikiem patentowym (UPRP), zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO) i arbitrem z zakresu IP przy Warszawskim Sądzie Arbitrażowym.

W swojej karierze miałem szansę prześledzić drogę wynalazków z laboratorium, aż po sam stolik pacjenta. Studia na UCL School of Pharmacy w Londynie nauczyły mnie globalnego podejścia do nauki i innowacji. Znam specyfikę prac badawczo-rozwojowych – opracowywałem formulacje leków na raka w Instytucie Farmaceutycznym w Warszawie i badałem innowacyjne terapie na Columbia University w Nowym Jorku. Kierowałem pierwszym w Polsce laboratorium zajmującym się komórkami macierzystymi z ludzkiego mleka. Ukończyłem studium podyplomowe „Biznes w Biotechnologii” na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz liczne szkolenia kierunkowe, m. in. „Writing in Sciences” na Stanford University.

Karierę rzecznika patentowego zaczynałem w największej polskiej kancelarii patentowej specjalizującej się w biotechnologii, medycynie i farmacji. Następnie, pracowałem w wiodącej polskoholenderskiej kancelarii patentowej, gdzie wspierałem osoby prywatne, instytucje naukowe, start-upy i duże firmy w sprawach patentowych oraz własności intelektualnej. Współpracowałem z największymi kancelariami prawnymi w sporach sądowych dotyczących naruszeń patentów i znaków towarowych polskich i globalnych firm.

Obecnie prowadzę prywatną praktykę z zakresu prawa patentowego i własności intelektualnej. Skupiam się na usługach premium dla Klientów oczekujących indywidualnego i bezpośredniego zaangażowania rzecznika patentowego z przewagą doświadczenia i wykształcenia technicznego.

Wykształcenie

UCL School of Pharmacy w Londynie – Magister farmacji MPharm, kierunek farmacja
Columbia University w Nowym Jorku – Naukowiec wizytujący, kierunek nanotechnologia
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – studium podyplomowe, „Biznes w Biotechnologii”
Polska Izba Rzeczników Patentowych – aplikacja na polskiego rzecznika patentowego
Europejski Urząd Patentowy – szkolenie europejskiego rzecznika patentowego (EQE)

Członkostwo w organizacjach zawodowych

Polska Izba Rzeczników Patentowych (Polska)
Royal Pharmaceutical Society (Wielka Brytania)
General Pharmaceutical Council (Wielka Brytania)
Warszawska Okręgowa Izba Aptekarska (Polska)